MonWedFriAUGSEPOCTNOVDECJANFEBMARAPRMAYJUNJULAUGLessMore

    Torsdag

    Herään viideltä painajaiseen. Se tuntuu niin todelta. En muista enää yksityiskohtia, mutta pahaenteinen tunnelma jää päälle herätessä. Saan kuitenkin jatkettua unia.

    Terapia, kiinteistöhuolto, etätyöpäivä, iltalenkki, iltasauna. Touhuilu jatkuu. Päivällä palautamme myös ne 20 muuttolaatikkoa Jyväsmuutoille. Saimme laatikot tyhjäksi noin kahdessa päivässä. Ei hassummin.

    Psykoterapia on jälleen intensiivinen. Aiheina mm. koulukiusaamisen jättämät arvet ja ihmisiä välttelevä luonteeni. Tai siis, onko se luonne vai selviytymiskeino? Aiheet sivuavat myös kuolemaa ja sen merkitystä elämääni. Diippiä settiä kaikin puolin.

    Iltapäivällä selvittelen nelisen tuntia tasan yhtä ongelmaa npm-pakettien kanssa. Vielä on työt vähän hakusessa, mutta eiköhän se tästä taas lähde rullaamaan.

    Fiilis tänään 68%, energiat 46%.

    Kirjoitukset kalenterissa

    elokuu 2022
    ma ti ke to pe la su
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031