Taas on viikko paketissa. Olo on hämmentynyt, monestakin syystä. Päällimmäisenä on kuitenkin positiivisuus ja toiveikkuus. Kaikki asiat elämässäni eivät ole vieläkään kuten haluaisin ja moni juttu hiertää. Kunhan saan vielä viimeisenkin vastaan hankaavan pilarin pois päiväjärjestyksestä, sitten minua ei pysäytä mikään.
Uskon, että kovalla työllä saan aikaan tuloksia. Jos se ei riitä, ei riitä mikään. En ole täällä turhanpäiten. Teen kaikkeni, enkä koskaan luovuta.
Onneksi on viikonloppu.
Tilatkaa Dudelta. Support your local.
Tässä kirjoituksessa on 90 sanaa. Blogi on osa Fediversumia, voit tykätä ja kommentoida seuraamalla blogia Mastodonissa.
Päivän saavutukset kirjoittamishetkeen (20:59) mennessä
Vuosi sitten tänä päivänä
Päätön
Nyt huomaan, että herkästi pakenen töihin. Etänä tehdessä päivät ovat repaleisia, mutta sitten kuin huomaamattani venytän iltaa. Jotenkin töitä on vaan niin mukava tehdä, kun tietää mitä tehdä.
Hups.
Tätä kirjoittaessa päädyn päättömästi selailemaan Internetiä.
Viikon lenkit eivät nyt toteudu. Olen päättänyt ottaa levon kannalta.
Ei tästä tule mitään. Aika luovuttaa tältä päivältä.