Arkistomatskua
Otathan huomioon, että tämä on yli 18 vuotta vanha artikkeli, joten sisältö ei ole välttämättä ihan ajan tasalla. Olin artikkelin kirjoittamishetkellä 19-vuotias.
Kirjoitetaanpa taas pitkästä aikaa tavallistakin tavallisempia kuulumisia. Minulla on ollut raskasta. Viimeinen jakso meni kertauskursseja painaessa ja vapaa-ajalla tietokoneella istuessa. En ole käynyt ATK-tunneilla, koska teen kahta opasta kotona itsenäisenä (IRC-opas & XHTML-opas), julkaisen ne sitten valmiina.
Nyt on abien koeviikko (eli enää huominen ruotsin kertauskoe) ja sen jälkeen on abihössötykset, penkkarit ja sitten alkaa lukuloma. Lukulomalla luen ja teen ehkä jotain muutakin. Sain tänään äidinkielen preliminäärini takaisin enkä voinut uskoa tulosta. Tein preliminäärin tunnissa ja sain siitä 40 pistettä (60:stä). Tehtävä oli kirjoittaa asiantuntija-mielipidekirjoitus nuorten Internetin käytöstä. Kolmesta suunnittelemattomasta nopeasta huitaisusta olen saanut 30-40 pistettä! Hauskaa. Perjantaina on virallinen yo-tekstitaidon koe, jonka vastauksen aion valmistella ja suunnitella huolella. Voin onnistuakin.
Sori häiriö, tämä on härski oman firmani mainos, teksti jatkuu alapuolella...
Digitoimisto Dude Oy -mainos:
Tarvitsetko laadukkaat ja helposti päivitettävät verkkosivut?
Nämäkin sivut joita juuri nyt katselet ovat käsintehtyä, kotimaista laatua. Toteuttamamme WordPress-verkkosivut latautuvat supernopeasti ja ovat naurettavan hyvännäköisiä. Emme käytä valmispalikoita, vaan suunnittelemme ja koodaamme kaikki käsin itse. Yrityksemme on ollut toiminnassa vuodesta 2013 ja kasvu on ollut tasaista. Meihin luottaa jo sadat asiakkaat. Tutustu lisää ja ota yhteyttä!
Loppuun enemmän tai vähemmän retorinen kysymys:
Huomasitko sarkasmin?
Bitten
Liian myöhäistä aloittaa suunnittelemaan ja valmistelemaan huolella yo-tekstitaidon koetta?
rolle
Noei.
taddels
voi jaska huomenna pitää herätä aamu kuudelta. voihan homelo. työt alkaa klo 7 kun on alkaa top. .
taddels
tuu tänne, sami tulee tistaina seinäjoelta hyppää kyytiin