Hyvä päivä tänään. Olen saanut paljon aikaan ja on ollut virkeä olo harvinaisen pitkään. Ottamani ajanhallintamallin myötä on tullut mentyä nukkumaankin ”ajoissa”, eli ennen yhtätoista. Unta kertyy silloin 7-8 tuntia. On hämmästyttävää, miten suuri merkitys päivän vireystasoon on jo yhdellä tai kahdella lisätunnilla yöuniin.
Tässä päivässä ei ole mitään ihmeellistä kerrottavaa. Paljon työasioita, perheasioita. Vaikka tekemistä riittää niin ei ole kiireen tuntua. Väsymys alkaa pikku hiljaa tuntua, mutta niin kuuluukin tässä kohtaa päivää.
Tänään olen kiitollinen hyvistä työkavereista ja perheestäni.
Saatan palkita itseni Overwatchilla ja energiajuomalla.
Keskustelu
Ei vielä kommentteja
Kukaan ei ole vielä sanonut mitään. Aloita keskustelu Mastodonissa tai siellä, missä kirjoitus on jaettu.
Osallistu keskusteluun
Keskustelu käydään somessa. Julkiset kommentit Blueskysta, Threadsista ja Mastodonista tuodaan tämän artikkelin kylkeen automaattisesti. Voit vastata kirjoitukseen suoraan omalta Mastodon-tililtäsi tai miltä tahansa fediversumin palvelimelta:
Haku löytää kirjoituksen, ja voit vastata siihen kuten mihin tahansa julkaisuun.
@rolle@mementomori.social
Kun kirjoitus jaetaan Mastodonissa, Blueskyssa tai Threadsissa, jakoon tulleet vastaukset ja lainaukset kopioituvat tänne viestiketjuineen. Keskustelu näkyy täällä yleensä vartin sisällä.