Mikä lokikirja?

Rollemaan kapteenin lokikirja on Rollen kevyt päiväkirja ja päivittäinen kirjoitushaaste. Tavoitteena on kehittää mielenterveyttä, kirjoittamisharrastusta ja madaltaa kynnystä itseilmaisuun.

Päivä 13279

Kun on asennellut koko päivän palvelimia, ei oikein jaksa muuta. Keskimääräistä parempi fiilis tänään, kun puolitoista viikkoa on jostain syystä mieliala ollut melkoista matalalentoa.

Nyt suklaata ja Jimmy Kimmeliä silläkin uhalla, että menee yöunet.

Tässä kirjoituksessa on 42 sanaa.

Päivän saavutukset kirjoittamishetkeen (23:08) mennessä

Kuva Roni Laukkarisesta

Roni Laukkarinen

Kirjoittaja on 36-vuotias elämäntapanörtti, ammatiltaan yrittäjä ja teknologiajohtaja perustamassaan digitoimistossa, verkkosivujen tekijä, koukussa kirjoittamiseen 5-vuotiaasta. Päivät kuluu monipuolisen musiikkiharrastuksen, retropelien ja koodaamisen parissa, mutta arkea piristyttää myös vaimo ja kaksi lasta. Mastodon ja leffat lähellä sydäntä.

Lue Rollesta lisää