↑↓ liiku Enter avaa Esc sulje Satunnainen kirjoitus

Elämän vihreät virheet

1 min
165 sanaa

EI toimi! Miksi et toimi bbclone?! Ei pala pinna, mutta ärsyttää… asensin uusimman julkaisun bbclone-statseista ja huomasin että se käyttää jotain ihme lukitusta tuossa tallennusjärjestelmässä. No joo… turha siitä täällä on valittaa, kukaan ei kuitenkaan ymmärrä mitä mä täällä säädän. Pitäisi kai tehdä läksytkin joskus. Ei tullut muuta kuin matematiikkaa, kerrankin, voisi tehdä ne jossain välissä.

Olen nyt siskon koneella kun velipoika pelaa taas innoissaan aom:ää. Älkää kysykö mistä aom on lyhenne, en jaksa vastata. Selvittäkää vaikka itse jos olette niin uteliaita. Sanon vain sen, että se on niin tylsä peli että en vieläkään jaksa uskoa miten se jaksaa pelata aina sitä samaa peliä samojen nettikavereiden kanssa. No joo… pelit on aina tylsiä. En pelaa pelejä, jotenkin vain olen semmoinen. Olenko tylsä? Ehkäpä.

Vaihdoin käyttäjäkuvan, jotta masentuisitte. Kuva kuvaa hyvin minua. Olen usein tuollainen. Anteeksi. Pitäsi kai vaihtaa se johonkin pirteämpään. Hei! Nyt keksin! Ährggregrlmm, se on toisella koneella. Anteeksi kovasti kun ajattelen ääneen, tai no, mitäpä suotta pyytelemään anteeksi, eikös se ole päiväkirjan idea?

Kommentit

Ei vielä kommentteja

Kukaan ei ole vielä sanonut mitään. Aloita keskustelu fediversumissa, Blueskyssä tai Threadsissa.

Kommentoi muualta

Täällä ei ole kommenttilomaketta. Keskustelu käydään fediversumissa, Blueskyssä ja Threadsissa, ja se tuodaan tänne. Voit vastata kirjoitukseen suoraan omalta Mastodon-tililtäsi tai miltä tahansa fediversumin palvelimelta:

  1. Kopioi kirjoituksen osoite
  2. Liitä osoite oman palvelimesi hakuun

    Haku löytää kirjoituksen, ja voit vastata siihen kuten mihin tahansa julkaisuun.

  3. Rolle Mastodonissa

    @rolle@mementomori.social

Jaa ja keskustele

Kun kirjoitus jaetaan Mastodonissa, Blueskyssä tai Threadsissa, jakoon tulleet vastaukset ja lainaukset kopioituvat tänne viestiketjuineen. Jaoitpa linkin itse tai vastasit jonkun toisen jakoon, keskustelu näkyy täällä yleensä tunnin sisällä.