Huomenta. Tänään heräsin kuudelta normaalisti ja join parit kahvit ja lähdin kouluun. Onneksi tänään ei ole mitään haastavaa ainetta ja pääsen jo kolmelta. Englantia, hyppytuntia, kemiaa, hypputuntia, ruokavälitunti ja matematiikkaa, eli tänään kärsin tyhjistä tunneista tuntien välissä. Kamalaa.
Tänään saatiin uusi auto, Touyota Yaris, jota en ole vielä nähnyt koska äiti pitää sitä autotallissa nyt jonkin aikaa. Kummallista… vanha peugeot oli niin romu että ihmettelen miten se pääsi katsastuksesta läpi. No hjoo, ketä meidän autohistoriat kiinnostaa. Tässä on vielä viisi tuntia koulua jäljellä, joista vajaat kolme tuntia opiskelua… kuuntelen musiikkia, vaikka cd-soittimeni reistaileekin. Pitäisi hankkia mp3-soitin jos vain olisi varaa.
Rollewebissä käy nykyään todella paljon porukkaa päivittäin. Tämänhetkinen uniikki kävijäennätys yhdessä päivässä on likimain 2500, eli aika paljon. Ihmettelen mitä ihmiset täällä ylipäätään tekee, kun eivät edes palautetta kehtaa laittaa. Foorumiinkin tarvittaisiin paljon enemmän aktiivisia keskuteluja. Sitten hyviä uutisia: irkkikanavallemme on tullut vihdoinkin porukkaa, tuttuja ja tuntemattomia. Jos omistat sivut tai olet rollewebin kävijä, voit saada opit tai jopa auto-opit. Vieraile: #rolleweb ja verkkohan on irc.quakenet.org. Lisää quakenetin verkkoja ja sisäpiirin tietoa löydät osoitteesta: www.quakenet.org. Minä jatkan tässä elämistä. Pärjäilkää!

Kommentit
Ei vielä kommentteja
Kukaan ei ole vielä sanonut mitään. Aloita keskustelu fediversumissa, Blueskyssä tai Threadsissa.
Kommentoi muualta
Täällä ei ole kommenttilomaketta. Keskustelu käydään fediversumissa, Blueskyssä ja Threadsissa, ja se tuodaan tänne. Voit vastata kirjoitukseen suoraan omalta Mastodon-tililtäsi tai miltä tahansa fediversumin palvelimelta:
Haku löytää kirjoituksen, ja voit vastata siihen kuten mihin tahansa julkaisuun.
@rolle@mementomori.social
Kun kirjoitus jaetaan Mastodonissa, Blueskyssä tai Threadsissa, jakoon tulleet vastaukset ja lainaukset kopioituvat tänne viestiketjuineen. Jaoitpa linkin itse tai vastasit jonkun toisen jakoon, keskustelu näkyy täällä yleensä tunnin sisällä.