↑↓ liiku Enter avaa Esc sulje Satunnainen kirjoitus
Lokikirja

Päivä 13541

110 sanaa

Aika hurja viikko taas. Eilinen meni jotenkin sumussa. Ihmettelin, että miten ei mikään onnistu ja hakkasin iltapäivästä iltakymmeneen lähinnä päätä seinään normaalien asioiden kanssa. Teleporttasin (autopilotilla kävelymatkasta mitään muistamatta) kotiovelle, enkä vielä kotonakaan tajunnut.

Vasta päiväkirjan kirjoittamisen jälkeen muistin, että minullahan oli migreenikohtaus juuri ennen palaveria lounaan jälkeen. Otin lääkecocktailin ja menin palaveriin ja kipu hävisi kuin taikaiskusta. Mutta niin hävisi myös muisto koko migreenikohtauksesta. Näin ei ole aikaisemmin käynyt. Postdromessa sitten koko kohtausta muistamatta jatkoin töitä, kun olisi varmaan ollut järkevämpää lopettaa.

Tänään on ollut jotain rebound-migreenin tynkää ilmassa ja tekemisen suhteen aika hurja päivä. Noin 40 tehtävää done.

Mitähän minä tässä vielä koneella nakutan, kun pitäisi olla jo pötköllään?

Keskustelu

Ei vielä kommentteja

Kukaan ei ole vielä sanonut mitään. Aloita keskustelu Mastodonissa tai siellä, missä kirjoitus on jaettu.

Osallistu keskusteluun

Keskustelu käydään somessa. Julkiset kommentit Blueskysta, Threadsista ja Mastodonista tuodaan tämän artikkelin kylkeen automaattisesti. Voit vastata kirjoitukseen suoraan omalta Mastodon-tililtäsi tai miltä tahansa fediversumin palvelimelta:

  1. Kopioi kirjoituksen osoite
  2. Liitä osoite oman palvelimesi hakuun

    Haku löytää kirjoituksen, ja voit vastata siihen kuten mihin tahansa julkaisuun.

  3. Rolle Mastodonissa

    @[email protected]

Jaa ja keskustele

Kun kirjoitus jaetaan Mastodonissa, Blueskyssa tai Threadsissa, jakoon tulleet vastaukset ja lainaukset kopioituvat tänne viestiketjuineen. Keskustelu näkyy täällä yleensä vartin sisällä.