Olen kahden sovelluksen limbossa. Molemmat, Margins ja Bookshelf tekevät asioita hyvin, joten käytän molempia. Haluaisin käyttää jompaa kumpaa, mutta en osaa päättää kumpi on parempi. Toisaalle kirjoitan:
My wife reads a lot of books, too. I ask how does she track them, where does she save them. She says “my brain”, and laughed. I look upon her, horrified. Saves the books in her brain. And ”just reads”. Just books. Like some psychopath.
Joskus ahdistukseni ja pakkomielteeni kyllästyttää. Tekisi niin kovasti mieli tehdä oma sovellus vaikka Bookwyrmin päälle. Mutta hitto mikä työmaa! Vaikka käyttäisin huijauskoodeja (lue: AI-komentoriviagenttia), olisi se jälleen yksi valtava projekti viemässä aikaa ja energiaa. Tiedän, että siitä tulisi hyvä. Mutta minulla on jo kiireinen työ yrittäjänä ja kymmenkunta vapaa-ajan projektia. Nyt ei pysty.
PS. Air-lightin kymppiversio on ulkona.
Tässä kirjoituksessa on 145 sanaa. Blogi on osa Fediversumia, voit tykätä ja kommentoida seuraamalla blogia Mastodonissa.
Päivän saavutukset kirjoittamishetkeen (22:05) mennessä
Vuosi sitten tänä päivänä
Jaksaminen
Nukun äärimmäisen huonosti. Syvää unta vain tunnin. Aamulla on kurkku hieman kipeä. Ei olisi pitänyt jinxata. Päätän jäädä kotiin.
Väsymyksestä huolimatta työpäivä on melko tehokas. Energiaa ei vain meinaa jäädä mihinkään ylimääräiseen.
Hieman harmittaa, että juoksuputki katkeaa nyt. Puolikuntoisena ei passaa urheilla.
Olo on nyt yllättävän hyvä. Ei säre mihinkään, eikä edes yskitä. Ehkä tämä oli joku sekuntiflunssa? Tai ei flunssa laisinkaan?
Olen hämmentynyt.