↑↓ liiku Enter avaa Esc sulje Satunnainen kirjoitus
Lokikirja

Päivä 13564

116 sanaa

Sunnuntaipäivän saldo:

  • Kahvitteludeitti vaimon kanssa – kuten joka sunnuntai. Aina yhtä mukavaa.
  • Sekavuustilat ja sumuinen olo jatkuu, postdromen syytä. Sentään ei iske kolmatta migreeniä putkeen.
  • Stressiä Mastodon-päivityksen kanssa. Teeman uudelleenkirjoitus aiheuttaa ongelmia. Claudelle osan ulkoistaminen osoittautuu vikatikiksi. Keskiyöhön mennessä 90% valmiina.
  • Poika kipeänä uudestaan, vaikka jokin aika sitten oli flunssassa. Nyt kova kuume, eli ilmeisesti jostain ”superflunssasta” kyse. Myös maailman terveysjärjestö WHO ilmoittelee influenssa-aallosta. Isän sydän jotenkin särkyy, kun toinen hourii ja nukkuu. Puoliltaöin 12-vuotias simahtaa puhelimen viereen kuin neljävuotias. Käyn peittelemässä.

Tekemistä jää liikaa. Pitäisi päivittää vielä käyttöjärjestelmät. Haluaisin pelata videopelejä, mutta siihen ei jää nyt aikaa. Rentoilu ei ole vielä saanut käynnistyä kunnolla.

Toivon mukaan maanantai hieman koherentimpi. Tästä stressistä joulun alla pitäisi päästä pian eroon.

Keskustelu

Ei vielä kommentteja

Kukaan ei ole vielä sanonut mitään. Aloita keskustelu Mastodonissa tai siellä, missä kirjoitus on jaettu.

Osallistu keskusteluun

Keskustelu käydään somessa. Julkiset kommentit Blueskysta, Threadsista ja Mastodonista tuodaan tämän artikkelin kylkeen automaattisesti. Voit vastata kirjoitukseen suoraan omalta Mastodon-tililtäsi tai miltä tahansa fediversumin palvelimelta:

  1. Kopioi kirjoituksen osoite
  2. Liitä osoite oman palvelimesi hakuun

    Haku löytää kirjoituksen, ja voit vastata siihen kuten mihin tahansa julkaisuun.

  3. Rolle Mastodonissa

    @[email protected]

Jaa ja keskustele

Kun kirjoitus jaetaan Mastodonissa, Blueskyssa tai Threadsissa, jakoon tulleet vastaukset ja lainaukset kopioituvat tänne viestiketjuineen. Keskustelu näkyy täällä yleensä vartin sisällä.