Mikä lokikirja?

Rollemaan kapteenin lokikirja on Rollen kevyt päiväkirja ja päivittäinen kirjoitushaaste. Tavoitteena on kehittää mielenterveyttä, kirjoittamisharrastusta ja madaltaa kynnystä itseilmaisuun.

Päivä 13454

Kävelen kävelykadulla kantaen pizzaa kotiin. Taas on mennyt myöhään töissä. Toisaalta ei edes harmita. Tekemistä on hieman liikaa, kuten tavallista.

Tykkään tehdä kaiken viimeistellysti. Tuntuu hyvältä saada jotain kaunista aikaan – vaikka kyseessä olisivatkin vain kalvosulkeiset.

Tässä kirjoituksessa on 43 sanaa. Blogi on osa Fediversumia, voit tykätä ja kommentoida seuraamalla blogia Mastodonissa.

Fediverse -reaktiot

Päivän saavutukset kirjoittamishetkeen (21:47) mennessä

Kuva Roni Laukkarisesta

Roni Laukkarinen

Kirjoittaja on 37-vuotias elämäntapanörtti, ammatiltaan yrittäjä ja teknologiajohtaja perustamassaan digitoimistossa, verkkosivujen tekijä, koukussa kirjoittamiseen 5-vuotiaasta. Päivät kuluu monipuolisen musiikkiharrastuksen, retropelien ja koodaamisen parissa, mutta arkea piristyttää myös vaimo ja kaksi lasta. Mastodon ja leffat lähellä sydäntä.

Lue Rollesta lisää