Välikerroksen kanssa nukkuminen auttaa. Yli kahdeksan tuntia hyvää unta. Ainoa mikä häiritsee hieman, on pesulappu ja materiaali. Nämä ovat juoksemiseen tarkoitetut, Stadiumin Everestin välikerroksen osat. Mutta ohut kerros toimii. Aion hommata paremmat, ohuet, bambuiset yövaatteet.
Internetin perusteella yöasuja myydään enimmäkseen naisille. Mikähän siinäkin on? Miehet ovat ilmeisesti yksinkertaisempia. Aiemmin olen nukkunut ilman rihman kiertämää, mutta nyt pohdin pyjamaa.
Maanantain työpäivä venyy. Eväslounaan jälkeen on nälkä iltayhdeksältä. Hyviä juttuja, mutta en tiedä ovatko ylitöiden arvoisia. Toisaalta, yrittäjä ei ole koskaan ylitöissä.
Otan muuten perjantaipäivän vapaaksi. Silloin on yksi palaveri. Mutta muuten en aio tehdä mitään.
Tässä kirjoituksessa on 118 sanaa. Blogi on osa Fediversumia, voit tykätä ja kommentoida seuraamalla blogia Mastodonissa.
Päivän saavutukset kirjoittamishetkeen (21:05) mennessä
Vuosi sitten tänä päivänä
Päivä 13263
Hidas sunnuntai. Hyvät kahvikeskustelut. Nörttijuttuja. Ajatus karkaa hieman jo ensi viikkoon ja tulee valmisteltua joitakin työjuttuja, ainakin henkisesti. Ahdistus on vakio.
Toivoisin osaavani rentoutua useammin. Osaanhan minä, mutta ei mene kovin pitkään siinä, että taas mennään. Oma hyvinvointi unohtuu liian helposti.
Päivä 13263 elossa.