↑↓ liiku Enter avaa Esc sulje Satunnainen kirjoitus

Väsynyttä arkea

1 min
42 sanaa

Ihme että jaksoin. Syy miksi en ole kirjoittanut on selkeä: en ole jaksanut. Olen katsellut elokuvia ja yrittänyt ottaa muita kiinni opiskelussa. Aamuisin väsyttää liikaa. Onneksi ensi torstain jälkeen tavalliset koulupäivät ovat takana. Tunnen olevani hukassa. Väsyttää. Tänään menen kyllä aikaisemmin nukkumaan.

Hyvin kirjoitettu

Taputa, jos tykkäsit

Reaktiot

Tykkää, boostaa tai vastaa siellä, missä kirjoitus on jaettu. Reaktiot Mastodonista, Blueskysta ja Threadsista päivittyvät tänne. Jos jakoa ei vielä ole, hae kirjoituksen osoite Mastodon-palvelimesi haulla. Rolle Mastodonissa: @rolle@mementomori.social.

Jaa ja seuraa

Lue myös

Keskustelu

Ei vielä kommentteja

  1. Väsymys on tuttu tunne. Sitten aloin menemään nukkumaan tunnin aikaisemmin. Nyt olo on paljon pirteämpi ^^
    Tuo sinun wordpressisi antaa jotain erroria, kun yrittää muokata omia tietojaan… Ainakin minun kohdalla.

Kukaan ei ole vielä sanonut mitään. Aloita keskustelu Mastodonissa tai siellä, missä kirjoitus on jaettu.

Osallistu keskusteluun

Keskustelu käydään somessa. Julkiset kommentit Blueskysta, Threadsista ja Mastodonista tuodaan tämän artikkelin kylkeen automaattisesti. Voit vastata kirjoitukseen suoraan omalta Mastodon-tililtäsi tai miltä tahansa fediversumin palvelimelta:

  1. Kopioi kirjoituksen osoite
  2. Liitä osoite oman palvelimesi hakuun

    Haku löytää kirjoituksen, ja voit vastata siihen kuten mihin tahansa julkaisuun.

  3. Rolle Mastodonissa

    @rolle@mementomori.social

Jaa ja keskustele

Kun kirjoitus jaetaan Mastodonissa, Blueskyssa tai Threadsissa, jakoon tulleet vastaukset ja lainaukset kopioituvat tänne viestiketjuineen. Keskustelu näkyy täällä yleensä vartin sisällä.