MonWedFriJULAUGSEPOCTNOVDECJANFEBMARAPRMAYJUNJULLessMore

    Arki alkaa taas

    Väsymys on sen verran kova, että katsotaan saanko tästä tekstiä aikaiseksi. Takana on 4-5 tunnin unet, koska olen joutunut arjen alkamisen vuoksi pakottamaan unirytmini jälleen epänormaaliin, eli aamulla aikaisin ylös. Herään kello seitsemän, enkä meinaa saada silmiä auki. Jogurtti on loppu, joten lähden töihin ilman aamiaista. Olen hyvissä ajoin ensimmäisenä toimistolla ja ehdin painaa noin tunnin töitä ennen muiden saapumista.

    Hyvä työpäivä, saan aikaan kaiken sen mitä pitääkin. Huomenna sitten varsinaisen koodin kimppuun, tänään vielä käynnistelyä erinäisissä firman asioissa.

    Fiilis on ollut tänään matala. Se johtunee loman äkillisestä loppumisesta ja sen aiheuttamasta väsymyksestä. Olen varmaan sanonut tämän ennenkin arjen koittaessa, mutta eiköhän tämä taas tästä.

    Kirjoitukset kalenterissa

    joulukuu 2022
    ma ti ke to pe la su
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031